مجله دستاوا

صنایع دستی خراسان شمالی چیست؟

صنایع دستی خراسان شمالی

صنایع دستی خراسان شمالی

اهمیت حضور صنایع دستی در چیدمان خانه یا محل کار در عصر حاضر بر کسی پوشیده نیست ؛چراکه بدیهی است انرژی هرآنچه در اطراف ماست بر زندگی ما اثر میگذارد.

گلیم خراسان شمالی همیشه یکی از جذاب ترین زیبایی های بصری در صنایع دستی می باشد. تار و پودش جان دارند؛ نخی که برای بافتن گلیم استفاده میشود از پشم است که رنگی طبیعی، گرم و اصیل به آن هویت می بخشد؛ درخشش نقوش گلیم با رنگ های چشم نوازش انرژی بخش روح هر انسان هنردوستی است،خصوصا که این نخ های رنگین توسط بافنده با طرح و نقشه ی اصیل و یا بداهه ای قدرتمند در هم تنیده و اثری هنری خلق میکند. گلیم حاصل مواد اولیه ای طبیعی و سنتی، طرحی ماندگار ، ذهنی خلاق و دستانی قدرتمند است.

تیم تولید محتوا دستاوا

گلیم خراسان شمالی
سفره کردی

سفره کردی

سفره کردی گلیمی است که به دستان زنان ارزشمند عشایر بافته میشود. زیبایی و جذابیتش دراین است که داستان دارد؛بدون نقشه و توسط ذهن خلاق و بداهه های عشایر بافته میشود. از بطن زندگی آن ها نشات گرفته و میشود اثری ماندگار برای حضور در زندگی ما آدم ها. همانند زنان و مردان عشایر که نماد سخت کوشی و تلاش هستن سفره کردی میتواند سمبل امید و کار و تلاش باشد. این معجزه ی صنایع دستی است که دستاوا برایتان با عشق به ارمغان آورده است. اثر انگشت خالق اثر تا ابد روی کالای تولیدی وجود دارد.

تیم تولید محتوا دستاوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *